Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ahlat’ta eTwinning projesi

BİTLİS’İN AHLAT İLÇESİNDE ŞEHİT SÜMMANİ GÖRGEN YATILI BÖLGE ORTAOKULU’NUN ORTAĞI OLDUĞU THE WORLD İS İN MY PALM(DÜNYA AVUCUMUN İÇİNDE) İSİMLİ ETWİNNİNG PROJESİNDE SONA GELİNDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ahlat’ta eTwinning projesi
168 views
27 Mayıs 2021 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde Şehit Sümmani Görgen Yatılı Bölge Ortaokulunun ortağı olduğu The World is in My Palm (Dünya Avucumun İçinde) isimli eTwinning projesinde sona gelindi.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 10 öğretmen ve 54 öğrencinin bir araya gelerek yürüttüğü proje pandemi döneminde seyahat engellerine rağmen gezmeyi, araştırmayı, doğayı keşfetmeyi, tarihi yapıları incelemeyi ve birçok ülkeyi yakından tanımayı amaçlıyor. Projenin hedefi teknolojik gelişmelerden faydalanarak sanal bir gezgin olmak ve öğrencilerin birbirinden farklı ülkeleri tanıyıp; dil, bayrak, kültür, doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetmelerini sağlamaktır.

Şubat ayında başlayan proje Bitlis’ten Alev Köse, Sakarya’dan Asuman Özşahin, Samsun’dan Esra Yazıcıoğlu, Bursa’dan Feyza Çağlar, Batman’dan Hasan Başaran, Muğla’dan Okşan Türer, Antalya’dan Pınar Küçükakşit, Niğde’den Saadet Mandacı, Kocaeli’nden Yasemin Nalçacı ve Giresun’dan Şenol Şenlikoğlu ile öğrencilerinin katılımıyla mayıs ayında sona erdi. Projede, öğrenciler araştırma yapmayı, fikir birliği yapmayı, web2 araçlarını kullanmayı, ortak ürünler oluşturmayı ve işbirliği içinde çalışmayı öğrendiler. Ayrıca farklı öğretmen ve öğrencilerle tanışma fırsatı yakalayan öğrenciler, sosyal becerilerini de geliştirdiler. Proje sonunda öğrenciler, e-kitap, e-dergi ve e-sergi ürünleri oluşturarak, yaptıkları çalışmaları sanal ortamda paylaştılar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.