Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ahlat’ta kamu personellerine “Afet Bilinci” eğitimi

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN İLAN EDİLEN “2021 AFET EĞİTİM YILI” KAPSAMINDA AFET VE ACİL DURUM YÖNETİM BAŞKANLIĞI (AFAD) BİTLİS İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ VE AHLAT KAYMAKAMLIĞI İŞBİRLİĞİ İLE İLÇEDEKİ KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE OKUL İDARECİLERİNE AFET BİLİNCİ VE FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ahlat’ta kamu personellerine “Afet Bilinci” eğitimi
149 views
25 Haziran 2021 - 17:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen “2021 Afet Eğitim Yılı” kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Bitlis İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Ahlat Kaymakamlığı işbirliği ile ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile okul idarecilerine afet bilinci ve farkındalık eğitimi verildi.

Deprem başta olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak; afetlerin öncesi ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amacıyla düzenlenen eğitim, Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Konferans Salonunda verildi. AFAD Eğitim Uzmanı Engin Eribol tarafından verilen eğitimde; kamu personellerine temel bilgi ve kavramlar, afet öncesi yapılması gereken hazırlıklar, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet sonrası ilk anlar, yangın, tahliye, ilk yardım, psikolojik ilk yardım, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), Afete Hazır Türkiye İzleme ve Değerlendirme Sistemi (AHATES) ve eğitmen becerileri ve sunum teknikleri gibi başlıca konularda eğitimler verildi. Eğitimde, afet bilincinin önemi ve gerekliliğine vurgu yapan Eribol, “2021 yılı afet eğitim yılı programları çerçevesinde Bitlis il genelinde şu ana kadar 55 bin kişiye eğitim verdik. Eğitimlerimiz devam ediyor. Yılsonuna kadar 150 bin kişiye eğitim vermeyi planlıyoruz. Ülkemiz özellikle bir deprem coğrafyasında. Depremle yaşamayı öğrenmeli ve bu bilinci yaşatmalıyız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.