Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ASAD’dan fidan dikim etkinliği

ANADOLU SU ALTI ARAŞTIRMALARI SPORLARI DERNEĞİ (ASAD) TARAFINDAN BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE FİDAN EKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ASAD’dan fidan dikim etkinliği
122 views
03 Aralık 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Su Altı Araştırmaları Sporları Derneği (ASAD) tarafından Bitlis’in Tatvan ilçesinde fidan ekimi gerçekleştirildi.

ASAD Başkanı Mehmet Salih Aygün ve dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen fidan ekimi kapsamında Van Gölü’nün ana damarlarından olan Sapor Suyu kenarına fidan dikimi yapıldı. Geleceğe bir nefes ol etkinliği kapsamında Bitlis’in hayırsever ailesi Eren Holding ve Bitlis Eğitim Tanıtma Vakfı (BETAV) tarafından bağışlatılan ve yüzlerce fidanı toprakla buluşturan ASAD üyeleri tarafından toprakla buluşturuldu.

Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren ASAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Aygün, kendilerine miras kalan doğayı bozmadan gelecek nesillere aktarmanın bir görev olduğunu söyledi. Geleceğe bir nefes ol etkinliği kapsamında Bitlis’in hayırsever ailesi Eren Holding ve Bitlis Eğitim Tanıtma Vakfı (BETAV) tarafından bağışlanan yüzlerce fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Aygün, “Van Gölü’nün ana damarlarından Sapor Suyu’nun dere boyunda toprak kaymalarına engel olacak şekilde ağaçlandırma yapıyoruz. ASAD olarak daha temiz bir çevre, daha temiz bir su, yaşanabilir bir kent için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Fidan dikmek yaşama dair yapılacak en güzel eylemlerden biridir. Yaşadığımız toprağa ne denli güzellikler kazandırdığını hepimiz biliyoruz. O halde mutlaka ağaç dikelim. Bir canlının yaşamasını sağlamak ve çoğaltmak anlamına da gelmektedir ağaç. Ağaçların tüm canlı türleri ve özellikle de insanlar için önemi çok fazla. Havanın temizlenmesini sağlar. Daha fazla oksijen, erozyondan korur, başka canlılara yuva olur. Çevreyi güzelleştirir. Faydaları saymakla bitmez. Fidan dikelim ve ülkemize doğamıza kazandıralım. Gelecek nesillerimiz nefes alsın” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.