Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bitlis OSB’de atık su arıtma tesisi için fizibilite süreci başlıyor

BİTLİS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE (OSB) ATIK SU ARITMA TESİSİNİN FİZİBİLİTE SÜRECİ İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bitlis OSB’de atık su arıtma tesisi için fizibilite süreci başlıyor
152 views
30 Aralık 2020 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bitlis Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) atık su arıtma tesisinin fizibilite süreci imza töreni gerçekleştirildi.

Bitlis Valiliğinde düzenlenen imza törenine Vali Oktay Çağatay ve DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray katıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından Bitlis ekonomisinde ve kalkınmasında önemli bir etkiye sahip olması beklenen Bitlis Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) sanayileşmenin yatırımcı, çalışan ve kent üzerinde oluşturabileceği çevresel baskıların azaltılması amacıyla hazırlanan Bitlis OSB Atık Su Arıtma Tesisi Fizibilitesi Projesinin imza töreni gerçekleştirildi.

Hazırlanacak fizibilite çalışması ile Bitlis OSB’de atık suların oluşturacağı çevre kirliliğini önlemek ve atık suların ekolojik hayat üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla yapılacak çalışmalar için ilk adım atılacak ve yol haritası belirlenecek.

Proje ile Bitlis OSB’de yer alan endüstriyel tesislerden kaynaklanan atık suların, Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği ile belirlenen deşarj standartlarına göre arıtılmasını sağlayacak ortak atık su arıtma tesisi için gerekli fizibilite çalışmaları yapılacak.

Böylelikle Bitlis OSB’nin atık su arıtma yönetim alt yapısı geliştirilecek, su kirliliği azaltılacak, içme suyuna erişim kolaylaştırılacak. Yapılacak bu çalışma sonucunda bölgenin tercih edilebilirliğine pozitif yönde bir etki olacak ve çevre kirliliğinin engellenmesiyle sanayinin çevre üzerinde oluşturacağı baskı azaltılacak. Sonuç olarak sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma ve refah toplumunun oluşmasını zemin hazırlanacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.