Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gazetecilere “Afet Bilinci” eğitimi

AFET VE ACİL DURUM YÖNETİM BAŞKANLIĞI (AFAD) BİTLİS İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ VE BİTLİS GAZETECİLER CEMİYETİ (BİGACEM) İŞBİRLİĞİ İLE BİTLİS VE İLÇELERİNDE GÖREV YAPAN GAZETECİ VE GAZETECİ ADAYLARINA YÖNELİK “AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ” DÜZENLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gazetecilere “Afet Bilinci” eğitimi
194 views
29 Mayıs 2021 - 8:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Bitlis İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) işbirliği ile kentte görev yapan gazeteci ve gazeteci adaylarına yönelik “Afet Bilinci Eğitimi” düzenlendi.

Deprem başta olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak; afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amacıyla düzenlenen eğitim, BİGACEM ev sahipliğinde Tatvan ilçesinde düzenlendi. AFAD Eğitim Uzmanı Engin Eribol tarafından verilen eğitimde; gazeteci ve gazeteci adaylarına temel bilgi ve kavramlar, afet öncesi yapılması gereken hazırlıklar, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet sonrası ilk anlar, yangın, tahliye, ilk yardım, psikolojik ilk yardım, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), Afete Hazır Türkiye İzleme Ve Değerlendirme Sistemi (AHATES) ve eğitmen becerileri ve sunum teknikleri gibi başlıca konularda teorik eğitimler verildi.

Eğitimde, afet bilincinin önemi ve gerekliliğine vurgu yapan Eribol, “2021 yılı afet eğitim yılı programları çerçevesinde bugün de Bitlis Gazeteciler Cemiyetinin üyelerine ‘Afet Bilinci Eğitimi’ verdik. Eğitimde; deprem başta olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları anlattık. Ayrıca; AFAD Gönüllülük Proje ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduk. Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim oldukça verimli geçti” dedi.

BİGACEM Başkanı Sinan Aygül ise eğitimin oldukça verimli geçtiğini dile getirerek, düzenlenen eğitimden dolayı Bitlis İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti.

Öte yandan; düzenlenen eğitim sonunda ise AFAD Eğitim Uzmanı Engin Eribol tarafından BİGACEM’e afet ve acil durum çantası hediye edilirken, BİGACEM Başkanı Sinan Aygül tarafından ise AFAD Eğitim Uzmanı Engin Eribol’a hediye takdiminde bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.