Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Köy okulu öğrencileri Avrupa ülkelerine Adilcevaz cevizini tanıttı

BİTLİS’İN ADİLCEVAZ BAHÇEDERE KÖYÜ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ, ETWİNNİNG PROJESİ SAYESİNDE TÜRKİYE’NİN YANI SIRA İSPANYA, PORTEKİZ, İTALYA, BOSNA HERSEK VE AZERBAYCAN’DAN KATILAN PROJE ORTAKLARINA ADİLCEVAZ CEVİZİNİ TANITTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Köy okulu öğrencileri Avrupa ülkelerine Adilcevaz cevizini tanıttı
209 views
09 Haziran 2021 - 14:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki Bahçedere Köyü Ortaokulu öğrencileri, eTwinning projesi sayesinde Türkiye’nin yanı sıra İspanya, Portekiz, İtalya, Bosna Hersek ve Azerbaycan’dan katılan proje ortaklarına Adilcevaz cevizini tanıttı.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullara araç ve hizmet desteği sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eden eTwinning projesinde yer alan Bahçedere Köyü Ortaokulu, ‘Bir tohum Bin Nefes’ projesiyle çalışmalar yürütüyor. Türkiye’den 10, İspanya’dan 2, Portekiz’den 1, İtalya’dan 1, Bosna Hersek’ten 1, Azerbaycan’dan 1 olmak üzere 16 öğretmen ve 127 öğrencinin katıldığı proje kapsamında ilçenin dünyaca ünlü cevizinin tanıtımı yapıldı.

Bahçedere Köyü Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Asiye Özkütük, hazırlanan proje kapsamında Adilcevaz cevizinin tanıtımını yaptıklarını ifade ederek, “Öğrencilerimiz proje kapsamında web2 araçlarıyla tanışmış, öğretici ve eğlenceli aktivitelerle web2 araçlarını aktif olarak kullanmıştır. Diğer şehirler ve ülkeler ile yapılan webinarlarda ve sohbet odalarında proje arkadaşlarıyla tanışmanın mutluğunu yaşayıp, proje ortaklarıyla yaptıkları webinarlarda İngilizce konuşma ve kendilerini ifade etme fırsatı buldular. Ayrıca daha önce hiç görmedikleri çay, defne, cennet hurması, sevgi çiçeği bamya tohumlarını gördüler ve bu tohumların nasıl yetiştirildiğine dair diğer proje üyeleri tarafından bilgilendirilip bu tohumları ektiler. Aynı zamanda öğrencilerimizle birlikte ülkemizin yanı sıra İspanya, Portekiz, İtalya, Bosna Hersek ve Azerbaycan’dan katılan proje ortaklarına Adilcevaz cevizini tanıttık. Bir Tohum Bin Nefes projesi, tohum temasında gerçekleştirilmiş uluslararası katılımlı bir eTwinning projesidir. Projede farklı ülkelerden 4 adet işitme engelliler okulu da yer almaktadır. Proje amacı; işitme engelli bireyler ile işbirliği yapan öğrencilerimizin yöresel bitkileri tanımaları ve sürdürülebilir kalkınmanın önemini fark etmelerini sağlamaktır. Ayrıca öğrencilerin becerilerini kazanmaları ve üst düzey düşünme becerilerini kullanabilmeleri desteklenmiştir. Her ay aktif öğrenmeyi temel alan, proje temasına uygun, teknoloji tabanlı etkinlikler kullanılarak öğrencilerin dijital okuryazarlığı geliştirilmiştir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.