Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkü Ocaklarından Dağlık Karabağ için “Ahlat Taşı” önerisi

BİTLİS’İN AHLAT İLÇESİNDE FAALİYET GÖSTEREN AHLAT ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI, AZERBAYCAN’IN DAĞLIK KARABAĞ’I GERİ ALMASININ ARDINDAN YAPILACAK OLAN İNŞAAT YAPILARINDA AHLAT TAŞI KULLANILMASI ÖNERİSİNDE BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ülkü Ocaklarından Dağlık Karabağ için “Ahlat Taşı” önerisi
168 views
31 Aralık 2020 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde faaliyet gösteren Ahlat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’ı geri almasının ardından yapılacak olan inşaat yapılarında Ahlat taşı kullanılması önerisinde bulundu.

Ahlat Ülkü Ocakları, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’dan geri aldığı Karabağ’da savaşın izlerinin silinmesi için yapılacak mimari dokularda Ahlat taşının kullanılmasını önerdi. Ahlat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Emrah Subaşı, Karabağ’ın imarında Ahlat taşı kullanılmasının hem misyon hem de kültürel anlamda olumlu katkı sunacağını belirterek, bu konuda yetkilerden destek beklediklerini söyledi. Subaşı, “Ermenistan tarafından işgal edilen Karabağ 28 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu. Soydaşlarımızın, gardaşlarımızın topraklarını tekrar geri alması bizler için mutluluk verici bir olaydır. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev açıklamalarında Karabağ’ın boşaltılırken Ermenistan birlikleri tarafından yakılıp yıkıldığını ifade etmişti. Bunun üzerine Karabağ’ın imarı, istihdamı ve yapılanması için Türkiye ile anlaşmalar yapıldı. Buna istinaden bizde Ahlat taşının tarihi, kültürel anlamda mükemmel bir misyonu olduğunu söylüyoruz. Karabağ’ın imarında Ahlat taşının kullanılması hem misyon hem de kültürel anlamda olumlu katkı sunacaktır. Azerbaycan-Türkiye dostluğunu ve kardeşliğini yeniden perçinleyeceğini öne sürerek böyle bir öneride bulunduk. Yetkililerimize bu öneride bulunuyoruz. Bu konuda inşallah iki devlet bir millet kardeşliğinin tekrardan perçinleneceğini ifade etmek istiyorum. İnşallah Karabağ’dan sonra Kırım ve Doğu Türkistan’daki soydaşlarımızın da azatlığa kavuşmasını temenni ediyorum. Bu önerimizi gerek vatandaşlarla gerekse sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık. Bununla birlikte çok güzel dönüşler oldu ve önerimiz desteklendi. Devlet yetkililerimizden bu çağrımıza kulak vermelerini istiyoruz. Karabağ’a Ahlat taşının gönderilip orada Türk’ün misyonun tekrar kazanılmasının gerçekleşmesini istiyoruz. Yetkilerden çağrımıza kulak vermelerini bekliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.