Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bitlis’te iki okul ‘eTwinning Okulu Etiketi’ aldı

BİTLİS’TE 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ‘ETWİNNİNG OKUL ETİKETİ’Nİ ŞEMS-İ BİTLİS İLKOKULU İLE TATVAN İLÇESİNDEKİ SAHİL ANAOKULU ALDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bitlis’te iki okul ‘eTwinning Okulu Etiketi’ aldı
185 views
25 Haziran 2021 - 9:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2021 eğitim öğretim yılı ‘eTwinning Okul Etiketi’ni Şems-i Bitlis İlkokulu ile Tatvan ilçesindeki Sahil Anaokulu aldı.

Bitlis’te “eTwinning Okulu Etiketi” başvurusu yapan 4 okuldan Bitlis il merkezindeki Şems-i Bitlis İlkokulu ile Tatvan ilçesindeki Sahil Anaokulu yüzde yüz başarı göstererek “eTwinning Okul Etiketi” aldı. Ulusal kalite etiketi almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Tatvan Sahil Anaokulu Müdürü Nezihe Zeynep Esen, “Öğretmenimiz Füsun Yapıcı Ödemiş ‘Oyuncaksız Zaman’ projesiyle geçen yıl eTwinning’te ortak proje yürüttü. Bu projede herhangi bir materyalin nasıl bir oyuncak olabileceği gösteriliyor. Proje kapsamında çocuklarımız her ay bir materyali oyuncağa çevirdiler ve bununla oyun oynama süreci yaşadılar. Daha sonra bu proje ile ilgili kalite etiketi başvurusu yapıp eTwinning üzerinden ulusal kalite etiketi almış bulunmaktayız” dedi.

Avrupa okulları arasında proje üreten bir okul olduklarını ifade eden Esen, “eTwinning işbirliği şeklinde projeler üretmek ve Erasmus+ projelerde de önayak olmak için kullanılan bir topluluk. Okulumuzdaki öğretmenler de bu topluluğa kayıt olup kalite etiketi aldı. Hem kalite etiketi aldığımız için hem de yaklaşık üç yıldır bu topluluğa üye olduğumuz için ve öğretmenlerimiz arasında da bu konularda işbirliği olduğu için okul olarak kalite etiketi başvurusu hakkı kazandık. Bu yıl içerisinde Bitlis il genelinde 4 okul başvuru yaptı ve etiket alan iki okuldan birisiyiz. eTwinning Okul Etiketi almış olmak bundan sonraki süreçte okulumuzu Avrupa okulları içerisinde proje üreten ve yürütebilen bir okul olduğumuzu göstermiş olacak. Aynı zamanda Erasmus+ gibi hareketliliği olan projelerde de bizim önümüzü açmış olacak” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.