Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bitlis’teki öğrencilere ‘Çevre ve Van Gölü Havzası’ eğitimi

VANGÖLÜ AKTİVİSTLERİ DERNEĞİ, DOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI (DAKA), BİTLİS İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, BİTLİS EĞİTİM VE TANITMA VAKFI (BETAV) İŞBİRLİĞİYLE VAN GÖLÜ HAVZASI KORUMA EYLEM PLANI VE UYGULAMA PROGRAMI KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERE “ÇEVRE VE VAN GÖLÜ HAVZASI” KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bitlis’teki öğrencilere ‘Çevre ve Van Gölü Havzası’ eğitimi
212 views
04 Ocak 2022 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vangölü Aktivistleri Derneği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) işbirliğiyle Van Gölü Havzası Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı kapsamında öğrencilere “Çevre ve Van Gölü Havzası” konusunda eğitim verildi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Selahaddin Eyyubi Ortaokulu konferans salonunda Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri tarafından öğrencilere çevre bilinci kazanılması amacıyla doğa, çevre, hayvan sevgisi, geri dönüşüm, yenilenebilir enerji, Van Gölü Havzası ve güzellikleriyle ilgili eğitim verildi. Programın ardından Van Gölü Aktivistleri ile öğrenciler “Van Gölü Kirlenmesin Mavi Kalsın” sloganı atarak hatıra fotoğrafı çekildi.

Bölgedeki etkinliklerin ve farkındalık çalışmalarının sadece eğlence için yapılmadığını ve gelecek nesillere daha güzel bir kent bırakabilmek için çevre eğitimlerine başladıklarını söyleyen Van Gölü Aktivistleri Derneği Başkan Yardımcısı Ali Emrah Dağer, “Okullarımızda çevre ve Van Gölü Havzası ile ilgili eğitimler veriyoruz. Bu eğitimlerdeki amacımız, yaşadığımız bu bölgedeki etkinliklerin ve farkındalık çalışmalarının sadece eğlence için yapılmadığını ve gelecek nesillere daha güzel bir kent bırakabilmek için eğitimlerle bu bilgiyi ve sevgiyi aşılamaya başladık. Bugün Tatvan’da bulunan Selahaddin Eyyubi Ortaokulu ve Sultan Alparslan Ortaokulu öğrencilerine eğitim verdik. Tatvan ilçemiz ile birlikte Bitlis’in ilçelerine de giderek bu farkındalık çalışmalarını yapacağız. Amacımız Van Gölü’nün ve tamamını kapsayan Van Gölü Havzası ve dünyadaki küresel iklim değişikliklerinin de ön plana sürüldüğü bir eğitim çalışması ile öğrencilere hayvan ve bitki sevgisiyle, Van Gölü, tarihi alanlarımız, Nemrut Kalderası, Ahlat Selçuklu Mezarlığı, kültürümüz ve bununla ilgili birçok bilgiyi vermektir. Ayrıca yenilenebilir enerji, geri dönüşüm gibi bilgileri de vererek çocukların bu tür bilgileri de almalarını sağlamaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.