Bitlis Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri” sahiplerini buldu

BEŞTEPE MİLLET KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DÜZENLENEN “TÜBİTAK VE TÜBA BİLİM ÖDÜLLERİ” TÖRENİNDE, BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ, TARİH BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN DOÇ. DR. VURAL GENÇ ‘HALİL İNALCIK ÖZEL ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri” sahiplerini buldu
153 views
28 Aralık 2021 - 20:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri” töreninde, Bitlis Eren Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Vural Genç ‘Halil İnalcık Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Bitlis Eren Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Vural Genç, Bilimsel Telif Eser dalında Acem’den Rum’a Bir Bürokrat ve Tarihçi: İdris-i Bidlîsî (1457-1520) adlı eseriyle Sosyal Bilimler Alanında Halil İnalcık Özel Ödülüne layık görüldü.

Ödül törenine Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ile birlikte katılan Doç. Dr. Vural Genç, ödülünü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

Türkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA) bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında ihdas ettiği ve dünyadaki bütün bilim insanlarına açık olan 2021 yılı “TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri”ne, Sosyal ve Beşeri Bilimler ile Sağlık ve Yaşam Bilimleri olmak üzere iki kategoride bilim insanları layık görüldü.

Tüm bilim alanlarında üniversite düzeyinde nitelikli Türkçe bilimsel telif eser yazım ve yayınını teşvik amacıyla verilen bu ödül, belirli bilim alanlarında yayımlanan eserlere, alanında dünya bilimine değer katmış, ulusal ve uluslararası başarılarıyla ülkemizi onurlandırmış Şeref Üyeleri adına ihdas ediliyor. Ödül bu sene, “Halil İnalcık Özel Ödülü”, “Kemal Karpat Özel Ödülü” ile “Mehmet Genç Özel Ödülü” şeklinde verildi.

Üniversitelere yönelik nitelikli Türkçe telif eser üretimi teşvikini amaçlayan Bilimsel Telif Eser Programı (TESEP) kapsamında; 2021 yılında Sosyal Bilimler alanında bir esere Telif Eser Ödülü, bir esere Halil İnalcık Özel Ödülü, bir esere Mehmet Genç Özel Ödülü, bir esere Kemal Karpat Özel Ödülü ve 5 esere de Kayda Değer Eser (Mansiyon) Ödülü olmak üzere 9 Türkçe bilimsel telif esere TÜBA-TESEP Ödülü verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.